2014. gada 1. marts

FotoAkadēmijas Jaunumu lapa Februāris/ Marts

Marta un aprīļa mēnesī FotoAkadēmija uzsāks vairākas jaunu kursu programmas Rīga un Rēzeknē.

Kino pamatu kurss “Mana pirmā filma” ir paredzēts iesācējiem, kas vēlas apgūt teorētiskās un – atkarībā no intereses, arī praktiskās – zināšanas par to, kā top filma – no idejas līdz gatavam rezultātam uz ekrāna. Kursa ietvaros 10 lekciju – semināru veidā tiks sniegti kodolīgi padomi, kā izvēlēties filmas tēmu, kā attīstīt scenāriju, kā izvēlēties aktierus, filmēšanas vietas un dekorācijas, kā izveidot savu filmēšanas grupu; kursa dalībnieki tiks iepazīstināti ar to, kā notiek filmēšanas process, ieskaitot operatora darba un gaismošanas principus, montāžas pamatprincipus, filmas pēcapstrādi un izplatīšanu.

Kurss  “Stilistika un vizāžista darba pamati ar ieskatu fotogrimma veidošanā”
Apmācību procesā Jūs apgūsiet vizāžista darba pamatus, meistarīgi uzklājot grimmu, piemērojot atbilstošu krāsu paleti izvēlētajam apģērba stilam. Īpaša uzmanība tiks veltīta fotogrimmam un sagatavošanās procesam pirms fotosesijas. Kursi orientēti uz spēju pastāvīgi uzklāt grimmu sev un citiem.

Pirmdienās, otrdienās, 31.03., 01.04., 07.04., 08.04. un 14.04.2014., 18:30-20:30

Lekcija ”Fotokameras iegādes argumenti un kritēriji”

Pirmās kameras iegāde? Desmit gadus vecs „ziepju trauks”, kuru gribētos nomainīt pret citu aparātu? Spoguļkamera vai kompaktkamera?
FotoAkadēmija piedāvā trīs lekciju kursu, kas apskata dažādu veidu kameru parametrus, īpašības, atšķirības, kā arī kopējas pazīmes; materiāls, ietverot arī fotogrāfijas pamatus, palīdzēs izvērtēt savas spējas un vajadzības, izvēlēties un rezultātā pieņemt sev svarīgu lēmumu.

Painted photography /intensīvais kurss/

„Painted photography”, ir digitālā fotoattēla un gleznainā zīmējuma sintēze. Digitālais fotogrāfiskais attēls tiek apvienots ar faktūrām, kas tiek veidotas analogā veidā, uz papīra vai uz kāda cita caurspīdīga materiāla. Veidojot gleznieciskās faktūras tiek pielietoti mākslinieciskie paņēmieni izmantojot akvareli vai citu zīmēšanas tehniku, ar turpmāko attēla pēcapstrādi grafiskajā redaktorā. Mācību programmā tiek iekļauti arī formālās kompozīcijas pamati.

Asociatīvā fotogrāfija /intensīvais kurss/

Šis kurss veltīts tam, lai palīdzētu cilvēkam apzināt savas slēptās radošās iespējas, un iemācīties tās izmantot. Tas palīdzēs pārvarēt aizspriedumus un bailes, kas bieži bremzē mūsu radošo darbību. Nodarbību laikā mēs mēģināsim saprast, kā strādā mūsu apziņa, izprast savas iekšējās motivācijas, kas mudina fotografēt. Noklausoties kursu, katram studentam būs izveidots savs individuāls portfolio. Tas palīdzēs nostiprināt pārliecību savā radošā darbībā, apzināti un pareizi izmantojot savas asociācijas fotogrāfijā.
Kurss dod iespēju izprast kā veidojas viens no sarežģītākajiem fotogrāfijas veidiem – asociatīvā fotogrāfija.

Tikšanās ar SONY 27.02.2014. plkst. 18:30

sony

FotoakAdēmija sadarbībā ar SONY oficiālajiem pārstāvjiem Latvijā rīko iepazīšanās lekciju. Vakara pasākuma fokusā ir Sony E-mount produkti, to funkcijas/priekšrocības un savietojamība ar citiem ražotājiem. Praktiski iepazīsimies ar kamerām, sākot no RX100 līdz SLT-A99 un lēcu adapteriem, pastāstīsim par interesantākajām Sony kameru „fīčām”.

Kurss SIEVIEŠU PORTRETS
11.03./ 15.03./ 18.03.2014. 18:30 – 20:30
Pasniedzējs Fotogrāfs Valters Preimanis

sieviesu portrets

Kurss ir domāts fotogrāfiem iecācējiem un tiem, kuri vēlas attīstīt savas zināšanas Portreta izveides jomā. Kursu laikā klausītāji gūs ieskatu fotogrāfa darbā un uzzinās fotosesijas plānošanas noslēpumus, un veidus kā veidot pozitīvu kominikāciju ar modeli.

NAKTS FOTO 11.03.2014. plkst. 18:30 – 20:30
/atsevišķa nodarbība darbu analīzei/

Fotogrāfijas, kas veidotas vakarā un naktī, izskatās ļoti neparasti. Gaisma, kas nāk no mēness un elektriskā ielu apgaismojuma pilnīgi pārveido ainavu. Šoreiz mācīties pielietot jaunus radošus paņēmienus un brīvi atraisīt savu iztēli dosimies pa naksnīgās Rīgas ielām!

Praktiskie fotografēšanas pamati
Piektdienās, 21.03. – 30.05.2014., 18:30 – 20:30
Pasniedzējs Fotogrāfs Valters Preimanis

Vairāk par kursu Praktiskie fotografēšanas pamati
III LĪMEŅU FOTOGRAFĒŠANAS KURSI pie pasniedzēja Māra Kundziņa

I LĪMEŅA KURSS Fotografēšanas pamati

II LĪMEŅA KURSS

Fotoattēla apstrāde un fotogrāfija studijā I daļa

Fotoattēla apstrāde un fotogrāfija studijā II daļa

III LĪMEŅA KURSS

Žanri un kompozīcija

FotoAkadēmija atrodas Rīgas centrā, Dzirnavu ielā 20 (ieeja no sētas puses), netālu no Dzirnavu un Strēlnieku ielu krustojuma. Ieeja pagalmā atrodas tieši pretī „Latvijas Avīzes” redakcijas namam.

Twitter: http://twitter.com/fotoakademija
Facebook : FotoAkadēmija