2005.gadā ierakstot vārdu Yuri Arcurs Google meklētājā atbildes nebija, tomēr šodien tas ir 150000 meklējumu pieprasījumi mēnesī. Tas ir izskaidrojams ar panākumiem, kurus Yuri Arcurs (latviski Jurijs Arkurs) , kurš dzīvo Dānijā, ir sasniedzis mikrostoku fotogrāfijā.
Yuri Arcurs ir pasaulē vispārdotākais mikrostoku fotogrāfiju autors, kura ienākumi ir lielāki par 100 000$ mēnesī. Fotogrāfam ir vesala palīgu komanda, kura palīdz fotografēt, šķirot, apstrādāt fotogrāfijas un augšupielādēt stoku fotogrāfijas tām pievienojot atslēgas vārdus. Kvalitāte ir svarīga, tādēļ Yuri Arcurs savai mikrostoku fotogrāfijas kvalitātei ir pievērsis lielāko uzmanību, jo arī viņam ~5% mikrofoto stoki nepieņem dažādu iemeslu dēļ.
Mikrostoku fotogrāfs veidojot stoku fotogrāfijas ir speciāli aprīkojis studiju, kura ir futbola laukuma lielumā ar daudziem pavilioniem, kuros top mikrostoku fotogrāfijas. Fotografēšanas paviloni attēlo virtuvi, viesistabu, guļamizstabu izskatus un pat slimnīcas ar daudzām ekipējuma vienībām.
Fotogrāfs fotografē ar Canon, Nikon un vidējā formāta Hasselblad 40Mpix fotokamerām. Viņa mīļakais objektīvs ir Nikon Nikkor 85mmf 1.4, jo tas ir visasākais foto industrijā uz f5.6 uzstādījumiem. Jurijs par izbrīnu citiem fotogrāfiem fotografēšanai izmanto sakomplektētu monopodu 485.00 dolāru vērtībā, jo tā tas dod 100% asas fotogrāfijas visu laiku.
Lielākais mikrostoku fotogrāfs Yuri Arcurs prezentē savu foto studiju
Fotogrāfa ieteikumi veidojot mikrostoka fotogrāfiju
1) One white balance all time. Viens baltās balances uzstādījums visu laiku, tamdēļ, lai izmantojot pelēko karti (Grey card), visu sesiju var salabot vienā reizē.
2) Sharp focuss. Ass fokuss. Foto stoki tos pieprasa lai būtu asums un fokusā.
3) One spot metering all time. Punkta mērīšana. Asumu ņem no acs. Autors strādā ar Manfrotto monopodu, lai bildes būtu 100% asas visu laiku. Pēc Jurija domām ar visasāko kontrastu ir foto objektīvs Nikon 85mm f1.4.
4) Automatic delay. Ja kameras slēdzis nostrādā pie atlaišanas (Hasselblad un Canon ir) kamera netiek izkustināta. Tādējādi iegūst par 50% asākas bildes. Canon, tāpat kā Hasselblad ir pieejama Silent mode, zem sadaļas S.
5) Breathing technology. Aizturētas elpošanas tehnoloģija. Aizturēt elpu pirms nospiež fotokameras slēdzi, līdzīgi kā šaušanas apmācībās.
6) Shutter technology. Fotografēšanas tehnoloģija. 100% asas bildes. Kadra izvēle, Silent press mierīgi nospiešana. Nospiežot ātri būs Trigger mistake, jo kamera izkustēsies.
7) Model managing. Fotomodeļa vadība. Smaida vadīšana. Fotomodelis jāmacā smaidīt. Bildes pārdodas, jo tā izskatās reāla, ja smaids ir reāls, cilvēki tām notic. Smaids palīdz pārdot fotogrāfijas. Cilvēki fonā iedod realitātes sajūtu. Smaids ir jātrennē ar modeli, lai tas var smaidīt pēc komandas. Smaids -mute pavērta, galva atgāžas atpakaļ un nofiksējās. Mati nedrīkst iet acīs, tas var būt fotogrāfijas atteikuma iemesls. Vietu kur stāvēt modelim iezīmēt ar mazu punktu 1x1cm, lai vieglāk iztīrīt. lai modelis darītu ko darīdams, tam ir jābūt uz punkta. Gaisma nāk no augšpuses (Softbox no augšas, buti dish no priekšas) Gaismas jāliek tik tuvu modelim, cik vien iespējams. Softboksam ir jābūt pēc iespējas tuvāk foto modelim. Modelim jāiemācās sastingt līdz katram pogas nospiedienam.
8 ) Lights. Lai fons būtu balts, notiek fona uzdedzināšana, lai tas paliek balts, izolēts fons. Panāk to uzliekot + 1 stop gaismas no abām pusēm. Softbokss tiek iestatīts jaudīgāks par Beauty dish. Beauty dish tiek notēmēts uz seju un nedaudz augstāk uz augšu, tādējādi tās dod lielu asumu uz sejas.
Yuri Arcurs lieto šos Nikkor objektīvus mikro stoku fotogrāfijai:
- Nikon AF-S NIKKOR 14-24mm f/2.8G ED with Nikon warranty(impressively sharp lens)
- Nikon 50mm f1.4 (useless below f3.0, sharpness lacking, will be rejected for stock)
- Nikon 85mm f1.4 (too blurry below f2.0, very sharp at f5.6)
- Nikon 70-200mm f2.8
Tikai monopods dod ultra asas bildes!